من نقاشی میکنم برای خودِ نقاشی

خطوط کوچک اولیه برای منحنی در طول نقاشی بسیار مهم هستند و می توانید فشار خوبی را از طریق مداد روی آن ها اعمال کنید. نکته دیگری که باید به آن توجه داشت این است که اگر در پایان روز کاری، رنگ موجود در قوطی تمام نشود باید بتوان از آن به خوبی محافظت کرد تا برای روز بعدی از هر گونه آسیبی در امان باشد. این ابزار نیز به خوبی دو وسیله قبل می تواند به باز کردن در قوطی رنگ کمک کند و به خوبی کار می کنند. حتی این روش برای باز کردن در یک قوطی قدیمی رنگ نیز توصیه می شود، زیرا ممکن است لبه ها زنگ زده باشند. حتی می توان در ابتدا قوطی رنگ را به شدت تکان داده و سپس در آن را با استفاده از بازکننده قوطی رنگ یا پیچ گوشتی تخت باز کرد. سپس باید دسته ابزار را فشار داد تا در قوطی رنگ باز شود. برای نتیجه بهتر، توصیه می شود که پس از نقاشی حاشیه های یک دیوار، سایر قسمت های آن را رنگ کرده و سپس سراغ دیوار بعدی رفته و برای نقاشی آن ها از غلطک یا قلم مو استفاده کرد. اگر اطراف لبه های در و پنجره به اندازه کافی عریض رنگ شده باشند، می توان با غلطک یا قلم موی بزرگ از لبه خارج شده و یک دست رنگ بدون نقص ایجاد کرد.

در صورتی که برای نقاشی دیوارها از غلطک استفاده شده باشد، می توان این کار را با یک پارچه یا مسواک بلااستفاده انجام داد. خوشبختانه با استفاده از ابزار مناسب می توان به راحتی این کار را انجام داد. یکی از ساده ترین راه ها برای باز کردن در قوطی رنگ این است که ابزار مناسب این کار را از فروشگاه رنگ تهیه کرد. البته بر طبق میزان درخششی که برای رنگآمیزی دارید میتوانید نسبت هر یک از این رنگها را تغییر دهید و به یک رنگ روغنی نیمه براق مناسب برسید. بین رنگ و زندگی عاطفی کودک با توجه به دوران تکاملی او حالتی موازی وجود دارد.کودک در سه تا شش سالگی که تحتتأثیر فشارهای درونی است، علاقه زیادی به رنگ دارد و آن را بر شکل مقدم میداند. نحوه پاک کردن لکه ها از روی لباس؛ از بین بردن ۱۲ لکهای که سرسختانه… اگر چه در بازکن قوطی رنگ بهترین روش برای باز کردن آن است، اما اگر از پیچ گوشتی نیز به درستی استفاده شود، در مراحل بعدی مشکلی پیش نخواهد آمد. اگر در قوطی تغییر شکل دهد، در گام های بعدی، باز و بسته کردن مجدد آن مشکل و با سختی همراه خواهد بود. سپس باید با نوک قلم مو رنگ های موجود روی در قوطی را نیز پاک کرد زیرا این کار از بازگشت رنگ روی در به داخل قوطی و خشک شدن آن جلوگیری می کند.

البته به خاطر داشته باشید که قیمت ها به صورت حدودی می باشد یعنی بسته به نوع رنگ انتخابی شما، جنس رنگ، زیر کار این قیمت ها به طور دقیق از طرف نقاش ساختمانی تعیین می گردد. باید مراقب بود که هنگام استفاده از پیچ گوشتی فشار زیادی به درپوش وارد نشود، در غیر این صورت ممکن است تغییر شکل دهد. برای دریافت بهترین نتیجه، می توان از یک پیچ گوشتی با نوک تقریبا بزرگ (2/1-4/1 اینچ) استفاده کرد. برای دریافت بهترین نتیجه، باید از ابزاری با سر کوچک استفاده کرد، زیرا نیازی به کوبیدن درب در محل خود نیست و می توان با استفاده از یک ابزار کوچک راحت تر روی درب بسته ضربه زد. این ابزار می تواند یک درب باز کن، پیچ گوشتی بزرگ یا کاردک بتونه باشد که طرز استفاده از آن ها در ادامه توضیح داده می شود. امیدواریم ماکان بند بعد از نقاشی باز هم به تلاشش ادامه دهد و شاهد کارهای خفن تر و موفقتری از او باشیم. به این معنا که به مخاطب و عقیده او احترام بگذارد و تلاش کند کاری را انجام دهد که به دل مردم بنشیند. برای انجام این کار نیز باید نکاتی را به صورت زیر در نظر گرفت.

به عبارت دیگر پس از پایان یک روز کاری باید نوک قلم مو را روی لبه قوطی نگه داشت و آن را به صورت دایره دور آن حرکت داد. در صورت در اختیار نداشتن در بازکن قوطی، می توان از کاردک بتونه 1-2 اینچی نیز استفاده کرد. دورنما یا چشم انداز یکی دیگر از ابعاد نقاشی می باشد که در زیبایی آن بسیار موثر است. همانطور که خدمت شما عرض کردم، از نظر منابع مطالعاتی در این حوزه بسیار ضعیف هستیم. پس در این قسمت نیز توجه داشته باشید که هیچگاه قیمت هر متر را نپرسید و در نهایت از نقاشان بخواهید که قیمت نهایی را به شما بدهند. نقاشی ساختمان میتوانند تاثیر قابل توجهی روی فضای و روحیه شما بگذارند. اگر پروژه نقاشی مربوط به یک اتاق یا فضای بزرگ باشد، می توان چندین قوطی رنگ را در یک سطل بزرگ ترکیب کرد و سپس با یک صفحه در آن را پوشاند. اما برای رنگ کردن حاشیه های اطراف در و پنجره و برای داشتن یک نقاشی تمیز و یک دست می توان از چند روش استفاده کرد. اما به طور کلی می توان گفت رنگ ساختمان روغنی و نیمه روغنی، آکرلیک و همچنین مولتی کالر نسبت به رنگ های پلاستیکی به دلیل ویژگیهای بهتر از قیمت بالاتری برای نقاشی خانه برخوردار می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید