من نقاشی میکنم برای خودِ نقاشی

موضوع نقاشی در این دوران نسبت به قبل بسیار جسورانه تر شده وشاید برخی از نقاشی های این سبک، با استاندارد امروز، پرنوگرافیک محسوب شوند. رنگ های اکریلیک در دسته رنگ های مبتنی بر آب قرار دارند و می توانند به صورت براق،نیمه براق و مات مورد استفاده قرار گیرند. در این مرحله باید یک یا دو لایه رنگ آستری، روی دیوار پیاده کرد. با شناخت بیشتر شخصیت هر کودک در هر مرحله از رشد، میتوان به او، در شکوفایی استعدادهایش، کمک کرد. از آن جایی که این اقدامات پیچیده و حساس هستند، توصیه می شود برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه مقاله «آموزش گام به گام نقاشی ساختمان(قسمت دوم جدا سازی کاغذ دیواری)» مطالعه شود. تمام مزایا، معایب، قیمت و خرید آن»، « رنگ پلاستیک چیست و 5 نمونه از کاربردهای آن روی سطوح مختلف» و «رنگ روغنی چیست (معرفی،آموزش پیاده سازی و 8 روش پاک کردن آن از روی سطوح و پوست)» توضیح داده شده اند و توصیه می شود که مصرف کنندگان برای کسب اطلاعات بیشتر به آن ها مراجعه نمایند. رنگ های روغنی بسیار بادوام و مقاوم در برابر رطوبت هستند و به اندازه کافی سخت هستند تا بتوانند در برابر فرسودگی روزانه مقاومت کنند.

کودک چهرهی انسان را با رنگهای آبی، سبز و بنفش رنگ آمیزی میکند تا آن که به دورهای برسد که رنگ پوست برای او به اندازه کافی مهم شود و کاری متفاوت انجام دهد. برای داشتن ساختمانی با پوششی زیبا به سراغ نقاشی نما خواهیم رفت تا با رنگ های متنوع، جلوه ای خاص و چشم گیری در ظاهر ساختمان ایجاد کنیم. رنگ های آکریلیک به دلیل سبکی و مقاومت در برابر آب و هوا یکی از بادوام ترین رنگ ها برای کاربردهای بیرونی هستند. از این رو نحوه انتخاب قلم مو و غلطک مناسب نیز در مقالات «راهنمای جامع انتخاب و استفاده از قلم مو نقاشی ساختمان» و «راهنمای جامع استفاده از غلطک رنگ برای نقاشی ساختمان» آورده شده است. اطلاعات مربوط به این زمینه در اولین دوره از مجموعه مقالات « آموزش گام به گام نقاشی ساختمان» آورده شده است. امروزه صرفاً برای اشاره به یک سبک هنری و آثار آن دوره که وجه تمایزش تزئینات ظریف و پر آب و رنگ است به کار می رود. بنابراین با نگهداری مناسب، میتوانید بعد از پایان عمر مفید این رنگها، با هزینه و زحمت بسیار کم، دوباره دیوارها را رنگآمیزی کنید چرا که قیمت هر متر رنگ پلاستیک ساختمان عدد نسبتا مناسبی خواهد بود.

برای این طرحهای ساده، کافی است ابتدا طرح کلی را با مداد بکشید و آن را بهدلخواه رنگآمیزی کنید. از آن جایی که گازهای ناشی از رنگ در زمان نقاشی به طور بالقوه می تواند باعث سرگیجه، سردرد، تنگی نفس و حالت تهوع شود، در صورت مشاهده هر یک از این موارد، باید به محلی با هوای تازه رفت و تهویه موجود در اتاق را نیز دو برابر کرد. تخمین میزان رنگ مورد نیاز برای فضای مورد نظر کار نقاشی را ساده تر می کند. هرکدام از تکنیکهای نقاشی ساختمان با غلطک یا قلممو، مزایا و معایب خود را دارد. نقاش همچنین با توجه به صلاحیت و مهارتش در نقاشی یا مدرک معتبری که در این زمینه دارد می تواند در آتلیه شخصی خود و یا فضایی عمومی به آموزش نقاشی بپردازد. دلیل گران قیمت بودن برخی از تابلوهای هنری، در قید حیات نبودن نقاش آنهاست. وی نقاشی کلاسیک غربی را بهخوبی آموخت و بیش از همه شیفته نقاش هلندی، رامبرانت، شد. در این مرحله نباید با سنباده زدن زیاد تمام مراحل قبلی را از بین برد، بلکه تنها با ایجاد یک لایه زبر روی آستر باید به چسبیدن رنگ به لایه آستر کمک کرد.

رنگ پلاستیک رنگی با ایمنی بالا است که برای سلامتی انسان و محیط زیست خطری ندارند. توضیحات مربوط به این مورد، به همراه توصیه هایی برای انتخاب طیف رنگی مناسب، نیز در مقاله «آموزش گام به گام نقاشی ساختمان (قسمت چهارم انتخاب رنگ) » شرح داده شده اند. در دست گرفتن مداد برای سایه اندازی باید به صورت اورهند باشد که در مورد چهارم به شما معرفی کردیم. زمانی که کار رنگ آمیزی ساختمان شما به اتمام می رسد فراموش نکنید که باید به قسمت های چوبی ساختمان نظیر چهارچوب درب، خود درب ها و حتی وسایل چوبی موجود در منزل نیز توجه کرد. اما اگر این کار را به اشتباه انجام دهید، میتواند فقط هزینه اضافی برای شما قلمداد شود نقاشی ساختمان با رویکردی آگاهانه در رنگ آمیزی منزل میتوانید خانه ای زیباتر از قبل برای خود فراهم کنید. باید سعی کنید طراحی خود را به صورت اشکال مختلف دایره ای، بیضی، خطوطی که همدیگر را قطع می کنند، خطوط ضخیم یا گوشه دار انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید