فراخوان «اولین رویداد جایزه بزرگ نقاشی معاصر ایران

۱. احمدی، مسعود، مراحل تکمیل نقاشی کودکان از تولد تا سیزده سالگی، مجله رشد آموزش هنر، شماره ۲۱، بهار ۱۳۸۹، صفحه ۱۲ تا ۱۷. کوهها را تا جایی که میتوانید با آرامش بکشید. نقاشی ساختمان مدرن میتواند با کمترین هزینه دکور خانه شما را تغییر دهد، و جذابیت آن را چندبرابر کند. اما از سوی دیگر میتواند برخی از ایرادات و اشکالات دیوار و سطح رنگکاری شده را کاملاً واضح نمایش دهد. این نوع از رنگ ساختمان قابلیت شست و شو کامل و صد در صد را ندارد اما همانطور که گفته شده به دلیل بافت رنگ و قابلیت بالا در جذب آلودگی ها، نسبت به رنگ های دیگر کمتر نیاز به شست و شو دارد. گرد و غبار را جذب نمی کند زیرا در ساختار آن از فیبر و آنتی استاتیک مواد خام استفاده شده است. در این اثر، شما میتوانید بهصورت آزاد از یک طرح استفاده کنید یا از کاغذ انتقال برای ردیابی یک طرح چاپشده استفاده کنید. سپس، الگو را روی ورق سفید کاغذ نقاشی کنید. سپس همان روش را با رنگ سفید تکرار کنید و الگوی آن را روی رنگ آبی تیره اعمال کنید. سپس، فقط با استفاده از چسب، جلوهای سهبعدی ایجاد کنید و بعد، مؤلفههای مختلف را با یک لایه رنگ به هم گره بزنید.

از طرفی ماکان بند با استفاده از تیم کار درست و انتخاب فوق العاده شعر برای موزیک نقاشی همگی از عوامل موفقیت این قطعه دوست داشتنی است. یک نقاش حرفهای وظیفهای بیش از رنگ آمیزی دیوارها دارد؛ او با مهارت خود در نقاشی ساختمان، سعی در جان بخشیدن و دمیدن روح در دیوارهای بیجان ساختمان دارد. بیشترین و مهمترین عامل که در هزینه نقاشی ساختمان تاثیر گذار است زیر ساخت های موجود خانه هستند که پس از بررسی نقاش این مهم مشخص خواهد شد. شاید بهترین راه خلق نقاشی ساده روی بوم این مورد باشد. Multicolor (مولتی کالر) که در فرهنگ ما به رنگ مولتی کالر معروف و شناخته شده است، یعنی رنگی که از ترکیب چند رنگ ایجاد شده باشد، نقاشی ساختمان به عبارتی ساده تر رنگارنگ و یا همان رنگ ترکیبی. البته بهتر است عکسی ساده با خطوط مشخص انتخاب کنید تا راحتتر بتوانید طرح اولیه آن را بکشید. بهتر است رنگهای استفادهشده در نقاشیتان با سایر رنگهای دکوراسیون منزلتان هماهنگ باشد. روکوکو در ابتدا واکنشی بود به طراحی ها و دکوراسیون سنگین و با شکوه قصر لوئی چهاردهم و همینطور جنبشی بود در برابر سبک هنری باروک. با استفاده از سایه متوسط برای پسزمینه کوه و تاریکترین سایه برای کوه جلو، اثری زیبا خلق خواهید کرد.

مولتی کالر درواقع رنگی است که دارای یک رنگ زمینه می باشد و چند رنگ دیگر مانند رگه هایی داخل آن رنگ زمینه وجود دارد؛ از رنگ مولتی کالر به سبب مقاوت بسیار بالای آن در برابر آلودگی می توان در رنگ کاری مکان های پر رفت و آمد نظیر مکان های عمومی استفاده کرد. با توجه به اینکه خط از نقاشی به وجود آمده است، به نظر میرسد این نقاشیها مایهای از خط نیز داشتهاند. خلاقیت قابلیتی است که در همگان وجود دارد، اما نیازمند پرورش و تقویت است. بعضی از مداد ها هستند که با تکنیک های خاصی استفاده می شوند اما در هر صورت همه آن ها باید نوک تیز داشته باشند. والدین میتوانند با تعیین محلی برای کار کردن کودک خود، و تهیه لوازم مناسب برای او، در برانگیختن علاقه و رشد وی نقش مهمی ایفا کنند. نقاشی برای رشد جسمی و عاطفی و تخلیه روانی کودک و ایجاد تعادل در او نقش عمدهای دارد. یک کودک در زمان کشیدن نقاشی غرق در دنیای درونی است و آنچه را در دنیای درونی خود دارد و دیدگاه خود را نسبت به اطرافش با نقاشی به نمایش می گذارد.

رنگ روغن ویژگی های متفاوتی دارد که بعضی از آن ها مثبت و بعضی دیگر منفی هستند. بنابراین با نگهداری مناسب، میتوانید بعد از پایان عمر مفید این رنگها، با هزینه و زحمت بسیار کم، دوباره دیوارها را رنگآمیزی کنید چرا که قیمت هر متر رنگ پلاستیک ساختمان عدد نسبتا مناسبی خواهد بود. با شناخت بیشتر شخصیت هر کودک در هر مرحله از رشد، میتوان به او، در شکوفایی استعدادهایش، کمک کرد. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، نقاشی یکی از سرگرمیهای کودکان است که برای انجام آن، روشهای مختلفی را میتوان به کار گرفت. علاوه بر آن، نقاشیهای کشف شده روی ظروف سفالی در تپه سیلک و شوش نیز ثابت میکند، هنرمندان ایرانی در این مناطق با هنر نقاشی آشنایی داشتهاند. کودک باید آزاد و دارای امکاناتی باشد که بتواند خود را راحت حس کند و از عمق وجودش به شیوه خودش با محیط اطرافش ارتباط برقرار کند. با پرورش قدرت خلاقه در کودک میتوان مسیر زندگی او را به سمت موفقیت و پیشرفت هدایت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید