آموزش هنر به کودکان، بخش پایانی – مراحل نقاشی در کودکان

به کمک نقاشی ساختمان با غلطک میتوان سریعا سطوح را رنگ کرد؛ و برای قسمتهای ظریفتر از قلممو کمک گرفت. نقاشی ساختمان با غلطک طرحدار نیز از گزینه های جالب و پرطرفدار است. باید مراقب بود که هنگام استفاده از پیچ گوشتی فشار زیادی به درپوش وارد نشود، در غیر این صورت ممکن است تغییر شکل دهد. البته اگر از پیچ گوشتی یا کاردک بتونه استفاده شود، کناره ابزار برای به دست آوردن قدرت بیشتر انتخاب بهتری است. این اثر در سال ۱۸۹۲ ترسیم شده است. رنگ در اثر بی استفاده و بی حرکت ماندن ته نشین می شود، که منجر به تمرکز رنگ در قسمت پایین قوطی می گردد. سپس باید دسته ابزار را فشار داد تا در قوطی رنگ باز شود. پس از قرار دادن ابزار در زیر در، باید از نیروی متوسطی بر روی دسته استفاده کرد تا بدون ایجاد آسیب در آن، بتوان در قوطی را باز کرد. این نقاشان برخی مانند میرک و میرسید علی از شاگردان بهزاد و برخی مانند سلطان محمد از او تاثیر پذیرفتهاند.در سالهای بعد بهعلت رشد شهرنشینی و با ساختن کاخها در پایتخت جدید اصفهان، نقاشی شکل دیگری به خود گرفت و در مواردی جزیی از هنر معماری گشت و بر دیوارها بهمنظور تزیین به کار گرفته شد.

هنر نقاشی به لحظات کودکان رنگ و زیبایی می بخشد بهتر است در صورتی که خودشان تمایل به نقاشی دارند آن ها را به این کار تشویق نمایید. پروفسور تالبوت هاملین از دانشگاه کلمبیا در کتابی نوشته است که قرن هجدهم دوران گذار به جهانی بوده است که ما امروز در آن زندگی می کنیم و به همین دلیل است که خانه های قرن هفدهمی امروز تبدیل به موزه شده اند اما بناهای قرن هجدهمی کماکان کاربردی بوده و حتی به عنوان بنای مسکونی مورد استفاده قرار می گیرند. کاظم دارابی در کتاب نقاشی قهوهخانه ماجرای زندگی خودش و این دادگاه رو توضیح میده، پس اگه میخواهید بیشتر درباره این دادگاه بدونید ابتدا پادکست خوانش و معرفی این کتاب رو گوش بدید و سپس کتاب رو تهیه کنید. خطوط کوچک اولیه برای منحنی در طول نقاشی بسیار مهم هستند و می توانید فشار خوبی را از طریق مداد روی آن ها اعمال کنید.

دقت داشته باشید که اگر چوب مورد نظر دارای خلل و فرج باشد می توانید ابتدا این خلل ها را به وسیله مایعی شفاف به نام سیلر پر کنید سپس پس از خشک شدن شروع به زدن کیلر و روغن جلا کرد. از این رو؛ می توانید با استفاده از براق کنندههای مخصوص شفافیت و زیبایی قابل توجهی به قسمت های مذکور در زمان نقاشی خانه انتقال داد که با استفاده از روغن جلا و کیلر می توان این امر مهم را پیاده سازی نمود. حتی می توان در ابتدا قوطی رنگ را به شدت تکان داده و سپس در آن را با استفاده از بازکننده قوطی رنگ یا پیچ گوشتی تخت باز کرد. اما اگر در بازکن قوطی رنگ در دسترس نباشد، می توان از یک پیچ گوشتی تخت استفاده کرد. برای دریافت بهترین نتیجه، می توان از یک پیچ گوشتی با نوک تقریبا بزرگ (2/1-4/1 اینچ) استفاده کرد.

اگر چه در بازکن قوطی رنگ بهترین روش برای باز کردن آن است، اما اگر از پیچ گوشتی نیز به درستی استفاده شود، در مراحل بعدی مشکلی پیش نخواهد آمد. رنگ کنیتکس نقاشی نما : در واقع این رنگ از آب و روغن تشکیل شده است، همچنین مقاومت زیاد در برابر رطوبت از مهم ترین ویژگی های رنگ کنیتکس می باشد. رنگ های پلاستیکی به جهت اجرا و خشک شدن سریع آن ها، بدون بو بودن این نوع رنگ ها و قابلیت پوشانندگی بالا حائز اهمیت می باشد. به دلیل استفاده از اسپری برای اجرای این رنگ، سرعت کار بسیار بالاست و بسیار زود نیز خشک می شود. خوشبختانه با استفاده از ابزار مناسب می توان به راحتی این کار را انجام داد. اما اگر در با یک حرکت از قوطی جدا نشود، می توان ابزار را تغییر داده و مجددا این مراحل را امتحان کرد. یکی از ساده ترین راه ها برای باز کردن در قوطی رنگ این است که ابزار مناسب این کار را از فروشگاه رنگ تهیه کرد.

دیدگاهتان را بنویسید