آشنایی با هنر نقاشی – همشهری آنلاین

اما نکته مهمی که باید به آن توجه کنیم این است که رنگهای روغنی که در نقاشی ساختمان از آن ها استفاده میکنند دارای سرب می باشند و تا سال ها این مواد مضر از بین نخواهند رفت به همین دلیل کارخانه هایی به تول رنگ های بدون سرب روغنی در کشور پرداخته اند که توانسته اند سلامت افراد به خصوص بیماران، کودکان و سالمندان را حفظ نمایند. از قدیم خودروهای تولیدی برند بنز جایگاه ویژه ای نزد مردم ایران داشته اند و در حال حاضر نیز با وجود افزایش قیمت این خودروها خرید و فروش خودروهای بنز بیشتر به صورت دست دوم انجام می شود، برای فروش خودرو به صورت دست دوم سلامت بدنه ی خودرو اهمیت زیادی دارد به همین دلیل است که صافکاری و نقاشی بنز نسبت به گذشته رونق بیشتری پیدا کرده است. یکی از تفاوت های مهم این خودروها با خودروهای رایج در ایران نوع آلیاژ به کار رفته در بدنه ی خودروهای بی ام و است. یکی از بخش های مهم در خودرو های پورشه جلوبندی خودرو است، جلوبندی خودرو از بخش های داخلی خودرو محافظت می کند و سبب می شود تا گیربکس و موتور خودرو حداکثر کارایی را داشته باشند. دلیل این امر را می توان جلوبندی محکم تر خودروهای بنز نسبت به سایر خودروها را دانست به همین دلیل است که صافکاری خودرو های بنز باید توسط افراد متخصص انجام شود چرا که اگر هندلینگ خودرو دچار مشکل شود کارایی و تعادل خودرو بهم می ریزد.

با آن که کودکان خردسال توان ترسیم نمادها را دارند، همچنان از خط خطی کردن لذت میبرند. معمولاً اگر لکهای بر روی رنگ روغنی مات ایجاد شود، پاک کردن آن سختتر میباشد و حتی ممکن است که جای دستمال نیز بر روی سطح باقی بماند. پس از این مرحله مشخص می شود که آیا باید برای رفع آسیب وارد شده به بدنه ی خودرو از صافکاری بدون رنگ استفاده شود یا صافکاری با رنگ. در صورتی که جلوبندی خودرو پورشه دچار آسیب شده باشد باید علاوه بر بررسی بیرونی بخش های داخلی خودرو نیز بررسی شوند تا اگر دچار آسیب شده اند آسیب وارده به سرعت و پیش از بروز مشکل حل شود در برخی از موارد به دلیل شکستگی و یا فرورفتگی های کوچک ایجاد شده بر روی بدنه ی خودرو پورشه گرد و خاک وارد موتور شده و سبب آسیب دیدگی موتور می شود اگر تکنسین ماهر نباشد نمی توان شکستگی های کوچک ایجاد شده بر روی بدنه ی خودرو خصوصا جلوبندی را شناسایی کند. در حال حاضر اختلاف نظرهای جزئی در مورد کاملا هنری بودن آثاری که به روش های غیر سنتی و با روش های غیر از شیوه های کلاسیک خلق میشوند وجود دارد. در خانه های بزرگتر بسیار زیبا به نظر میرسد و حتی با سبزه های ملایم و سفیدهای خامه ای برای یک سبک طبیعی پایین خانه بسیار مناسب به نظر میرسد.

جین هانروی فراکونارد (1732-1806) نیز از دیگر نقاشان این دوره و شاگر بوچر بوده است و به واسطه خلق نقاشی مشهور سبک روکوکو به نام “تاب بازی” در 1767 میلادی، معروفیت دارد. یکی دیگر از ویژگیهای این اثر معروف که جهانیان را مبهوت کرده، به تصویر کشیدن فوقالعاده صورت افراد است که بهراحتی حسهای درونی آنها را به مخاطب منتقل میکند. در جلوبندی خودرو های برند بنز همواره تعدادی بادکش وجود دارد که سبب می شود تا خواص آیرودینامیک این خودرو ها با سایر خودرو ها متفاوت باشد، یکی از مواردی که سبب محبوبیت خودرو های بنز می شود نیز همین خواص آیرودینامیک است. صافکاری و رنگ خودروهای بی ام و در مرکز تهران پلاس به صورت های با تراش کامل رنگ، بدون تراش رنگ و روش بادگیری بسته به نیاز خودرو انجام می شوند. این روش ها همگی از جدیدترین و به روزترین روش ها برای انجام صافکاری با رنگ خودرو هستند. مانند سایر امور مرتبط با خودرو صافکاری و نقاشی خودرو نیز امری تخصصی است و بسته به نوع و مدل خودرو و آلیاژ به کار رفته در ساخت بدنه ی خودرو باید از روش های مشخصی برای صافکاری و از رنگ های خاصی برای نقاشی خودرو استفاده کرد، این موارد را تنها افراد متخصص که علم و دانش کافی در این امر را دارا هستند می توانند تشخیص دهند.

به طور کلی صافکاری خودرو عبارت است از رفع هر نوع آسیب وارد شده در بدنه که در صورت نیاز پس از صافکاری از نقاشی دوباره خودرو برای ترمیم رنگ خودرو نیز استفاده می شود. در صافکاری بدون رنگ که عمدتا برای آسیب های جزئی به کار برده می شود می توان با پولیش کاری درست و اصولی آسیب وارد شده را بدون نیاز به رنگ مجدد از بین برد. خودرو های بنز کلاس C و E شامل سه لایه ورقه یکپارچه هستند، دو صفحه اول آلومینیوم هستند و ورقه پایینی از فولاد یا کامپوزیت سخت ساخته شده است. در صافکاری با رنگ پس از انجام صافکاری به رنگ کردن مجدد خودرو نیاز است، در مواردی که آسیب وارد شده به خودرو شدید است معمولا خودرو بنز به صافکاری با رنگ نیاز پیدا می کند. اما به طور خلاصه می توان گفت که این کار را باید با تخلیه اتاق و تمیز کردن و سنباده زدن دیوارها شروع کرد. با وجودی­که یافته­های باستان­شناسی در ایران، قدمت شیشه و تزئینات آن را ازهزاره دوم قبل از میلاد از منطقه شوش میداند، لیکن نقاشی بر پشت شیشه­های تخت که در ابتدا به عنوان عنصر معماری وسپس در قالب تابلوی تزئیناتی شناخته شده استبه دلیل کمبود منابع و تحقیقات، هنری وارداتی محسوب می­شودکه احتمال ورود آن را به ایران ازدوره صفویه از اروپای شرقی، هند و چین می­دانند که بلافاصله رنگ و بویی بومی به خود گرفته است.نقاشی پشت شیشه یکی از تکنیک­هایی تزئینی شیشه است که توانسته موزه­ای را به نام خود ایجاد و اختصاص دهد.تصاویر در نقاشی پشت شیشه همچون سایر هنر ایرانی از نقوش انسانی، گیاهی، حیوانی، هندسی و کتیبهالهام گرفته است.نقاشیهای به نمایش درآمده در این سبک از نقاشی­ها شامل موضوعات گوناگون و در زمینههای مختلف است.

0 دیدگاه دربارهٔ «آشنایی با هنر نقاشی – همشهری آنلاین;

دیدگاهتان را بنویسید